filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φ.Π.Ψ.

Συντονιστές: Σελήνη, niki92

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό sol88 » 05 Οκτ 2012, 16:52

nasim έγραψε:υπαρχει καποιος που να ξερει αν κ ποτε εξεταζεται το ΦΣ03 συστηματικη εισαγωγη στη νεωτερη κ ευρωπαικη φιλοσοφια με μπακανικολα κ γλυκοφρυδη??? ελεος πια με αυτο το μαθημα...μα καλα δεν μπορουν ποτε να βγαλουν μια ανακοινωση της προκοπης αυτες οι δυο?? :ungry: :mad2:

Η Μπακονικόλα το είχε εξετάσει προφορικά το μάθημα τον Σεπτέμβρη αλλά αν θες πήγαινε στο γραφείο της μήπως μπορεί να κάνει κάτι και σε εξετάσει.Όσο για την Γλυκοφρύδη το δίνουμε 14/10,14:00-16:00, στην αίθουσα 427 τουλάχιστον με βάση την αντιστοιχία των ημερομηνιών.Ελπίζω να βοήθησα!
Άβαταρ μέλους
sol88

Ευχαριστώ: 0

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nasim » 05 Οκτ 2012, 18:11

sol88 έγραψε:
nasim έγραψε:υπαρχει καποιος που να ξερει αν κ ποτε εξεταζεται το ΦΣ03 συστηματικη εισαγωγη στη νεωτερη κ ευρωπαικη φιλοσοφια με μπακανικολα κ γλυκοφρυδη??? ελεος πια με αυτο το μαθημα...μα καλα δεν μπορουν ποτε να βγαλουν μια ανακοινωση της προκοπης αυτες οι δυο?? :ungry: :mad2:

Η Μπακονικόλα το είχε εξετάσει προφορικά το μάθημα τον Σεπτέμβρη αλλά αν θες πήγαινε στο γραφείο της μήπως μπορεί να κάνει κάτι και σε εξετάσει.Όσο για την Γλυκοφρύδη το δίνουμε 14/10,14:00-16:00, στην αίθουσα 427 τουλάχιστον με βάση την αντιστοιχία των ημερομηνιών.Ελπίζω να βοήθησα!

σ'ευχαριστω παααρα πολυ!!! :thxx:
Άβαταρ μέλους
nasim

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pass » 05 Οκτ 2012, 19:29

caesar έγραψε:παιδιά θέλω τα φώτα σας! στην ιστοσελίδα του τμήματός μας λέει πχ ότι το 1ο και 2ο εξάμηνο επιτρέπεται να δηλώσουμε έως 10 μαθήματα, ενώ ουσιαστικά τα μαθήματα των εξαμήνων είναι 7. Αν έχουμε λοιπόν τη δυνατότητα να δηλώσουμε παραπάνω τότε δηλώνουμε ό,τι θέλουμε? υποχρεωτικά άλλων εξαμήνων, ή επιλογής άλλων εξαμήνων κ κατευθύσεων? Ελπίζω να γνωρίζει κάποιος. Ευχαριστώ! :confused:

Γεια σου! Μπήκες φέτος στη σχολή ή πέρυσι?

Αν μπήκες φέτος δηλώνεις μόνο τα 7 του εξαμήνου σου. Αν μπήκες από πέρυσι και χρωστάς κάποιο μάθημα του χειμερινού (1ου εξαμήνου) μπορείς να το δηλώσεις μαζί με τα υπόλοιπα του τρέχοντος εξαμήνου!!
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΜΗ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ
Άβαταρ μέλους
pass
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 8

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό under_a_veil » 06 Οκτ 2012, 13:36

Καλησπέρα!
Έχω ακούσει πως κάποιοι όταν δίνουν τα τελευταία τους μαθήματα για πτυχίο, αν είναι κάποιο ζόρικο μάθημα, γράφουν πάνω στο γραπτό ότι είναι το τελευταίο/προ-τελευταίο μάθημά τους για πτυχίο.. Από την εμπειρία σας έχει γενικά κάποιο αποτέλεσμα αυτό(θετικό ή αρνητικό!)?
Άβαταρ μέλους
under_a_veil
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 3

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό batraxaki » 06 Οκτ 2012, 16:58

Εγω εδωσα το τελευταιο μου μαθημα τον ιουνιο και το εγραψα πανω οτι ειναι το τελευταιο μου και το περασα......και δεν ειχα γραψει και καλα......γενικα το αναφερουν οι περισσοτεροι φοιτητες ειδικα εν ειναι το τελευταιο για πτυχιο ......
Άβαταρ μέλους
batraxaki

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό caesar » 07 Οκτ 2012, 09:55

pass διάβασα ότι στο α' εξαμηνο εχεις το δικαίωμα να δηλώσεις έως 10 μαθήματα. όταν είσαι στο α' εξάμηνο σαν κι εμένα δε χρωστάς,έχεις τα 7 μόνο.άρα έχεις το δικαίωμα να επιλέξεις κι άλλα?υποχρεωτικά επιλογής ό,τι θες? ναι όντως στο γ'εξάμηνο συμβαίνει αυτό που λες, όπως και στα επόμενα. για παράδειγμα στη προηγούμενη σχολή μου στο α΄εξάμηνο είχαμε 5 μαθήματα , δηλώναμε μόνο 5,όχι παραπάνω. ύστερα στα επόμενα εξάμηνα τα μαθήματα ανέβαιναν ,είχαμε 5 αλλά μπορούσαμε να δηλώσουμε 10 κι έτσι δηλώναμε κι αυτά που χρωστούσαμε. εδώ όμως?
Άβαταρ μέλους
caesar

Ευχαριστώ: 1

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό reddiamond » 07 Οκτ 2012, 10:20

.
Τελευταία επεξεργασία από reddiamond και 18 Μάιος 2013, 20:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
reddiamond

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό caesar » 07 Οκτ 2012, 13:00

ευχαριστώ!!
Άβαταρ μέλους
caesar

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό under_a_veil » 07 Οκτ 2012, 14:21

batraxaki έγραψε:Εγω εδωσα το τελευταιο μου μαθημα τον ιουνιο και το εγραψα πανω οτι ειναι το τελευταιο μου και το περασα......και δεν ειχα γραψει και καλα......γενικα το αναφερουν οι περισσοτεροι φοιτητες ειδικα εν ειναι το τελευταιο για πτυχιο ......

Ευχαριστώ για την απάντηση! Σκέφτομαι μήπως θα μπορούσαν να το πάρουν και αρνητικά, γιατί κάποιοι είναι λίγο περίεργοι.. Αν δω ότι δεν τα έχω πάει και πολύ καλά θα το ρισκάρω και θα το γράψω, μήπως βοηθήσει όπως στην περίπτωσή σου.
Άβαταρ μέλους
under_a_veil
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 3

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό EVELINA-EVI » 07 Οκτ 2012, 15:35

καλησπερα!!!
οποιος μπορει ας με βοηθησει στην ειδικη διδακτικη ασκησεις β οταν ζηταει να γραψουμε σχεσης μυθου και φαντασιας ειναι αυτα που αναφερονται στο βιβλιο σε 28 -29?και οταν επισης ζηταει πηγες παραναγνωσης και ποια θεωρειτε σημαντικοτερη που ακριβως ειναι αυτα γραμμενα?δεν την βρισκω αυτη την ερωτηση.. εχω μονο τα δυο βιβλια αυτα τα φυλλαδια που λενε υπαρχουν πουθενα στο e class η επρεπε να τα ειχα παρει απο καπου?
εχω 5 για πτυχιο οποιος γνωριζει ας βοηθησει γιατι το δινω αυριο 9ωρα
ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
EVELINA-EVI

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό sofiakour » 08 Οκτ 2012, 09:09

για την τριτη γνωριζουμε αν θα γινουν οι εξετασεις γενικοτερα , και ειδικοτερα στο μαθημα του Βερδη?
Άβαταρ μέλους
sofiakour

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό MikaelaCharikiopoulou » 08 Οκτ 2012, 11:39

Aναβολή μαθηματος φα106 Αττικοι Ρητορες! :wtf:
http://www.ppp.uoa.gr/fileadmin/ppp.uoa ... DRAGON.pdf
Άβαταρ μέλους
MikaelaCharikiopoulou

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Magda » 08 Οκτ 2012, 12:02

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς γιατί έχουν καθυστερήσει τόσο πολύ τα αποτελέσματα για το μάθημα Εξελικτική Ψυχοπαθολογία (ΨΧ22) του κ.Μπεζεβέγκη;; Το δώσαμε στις 12 Σεπτεμβρίου...
Σε θελω, οπως το ρευμα χτυπα δυο χερια αθωα βρεγμενα γυμνα, ετσι σε θελω!
Άβαταρ μέλους
Magda

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό savatage » 08 Οκτ 2012, 13:04

καλημερα!παιδια μπορει καποιος να δωσει καποιες χρησιμες συμβουλες για την υμνογραφια της Τεταρτης γιατι ειναι κριμα να μην το περασουμε!Ενω ειναι ευκολο δεν ξερω τι να διαβασω!ευχαριστω παρα πολυ!και κατι αλλο η Δρακωνακη γιατι εβγαλε ανακοινωση για το μαθημα αυριο και αυτο που δωσαμε το Σαββατο τι ηταν?
Τελευταία επεξεργασία από savatage και 08 Οκτ 2012, 17:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
savatage

apotelsmata paidagwgikwn

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό celiaki » 08 Οκτ 2012, 15:49

ευχαριστώ lightblue μου! :peace2:

Φilosofik@rie αν θες στο εξής να ποστάρεις κάτι θα σε παρακαλούσα να πηγαίνεις στην κατάλληλη ενότητα και γράφεις στο πλαίσιο κατω κατω και να μην ανοίγεις νεα ενότητα αν το θέμα "ταιριάζει" κι αλλου! Ό,τι χρειαστείς στείλε μου πμ :up:
Άβαταρ μέλους
celiaki
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό χαρουλα » 08 Οκτ 2012, 18:32

Καλησπερα! θα ηθελα να ρωτησω το εξης: εχω μπει στη σχολη το 2007-2008.Αρα παω με βαση το παλιο προγραμμα σπουδων...για το πτυχιο λοιπον πρεπει να εχω ολοκληρωσει 42 στο συνολο μαθηματα. Σωστα??
Άβαταρ μέλους
χαρουλα

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό noulito » 08 Οκτ 2012, 18:40

επειδη δεν βρισκω την αντιστοιχη ενοτητα ρωταω εδω,μπορει καποιος να γραψει τις απαντησεις απο τις ερωτησεις του Κυνηγου- συγχρονες τεχνολογιες στην εκπαιδευση.
Τελευταία επεξεργασία από noulito και 08 Οκτ 2012, 18:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
noulito

Ευχαριστώ: 4

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ιερεμιας » 08 Οκτ 2012, 19:34

παιδιά χαίρετε,μένω μακριά από την σχολή,ξέρετε αν αύριο θα εξεταστεί το μάθημα βυζαντινη φιλολογια της αντωνοπούλου?σας παρακαλώ όποιος ξέρει κατι ας απαντησει
Άβαταρ μέλους
ιερεμιας

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό adre15 » 08 Οκτ 2012, 21:15

savatage, η Δρακωνάκη έβγαλε ανακοίνωση για το αυριανό μάθημα ότι η εξετασή του δεν θα πραγματοποιηθεί εξειτίας των ρυθμίσεων που έχουν εξαγγελθεί στο κέντρο της Αθήνας. το Σάβαβτο το μάθημα της Δρακωνάκη ήταν Αριστοτέλης Η' εξάμηνο. σχετικά με την υμνογραφία να φανταστώ ότι είναι με τον Πολέμη, διάβασε πολύ καλά τη εισαγωγή (με επικέντρο στο έργο και την τεχνική του Ρωμανού) και γενικά τους ύμνους σε τι αναφέρονται και το νοημά τους. τον Ιούνιο δεν έιχε βάλει μετάφραση, είχε βάλει νόημα ενός κομματιού από τον ύμνο για την βάπτιση του Χριστού και τον εσωτερικό μονόλογο στα κοντάκια του Ρωμανού.
Άβαταρ μέλους
adre15

Ευχαριστώ: 2

Συζητησεις Φ.Π.Ψ. !!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό xatzanna » 08 Οκτ 2012, 22:21

το ανερτησε η κ.Αντωνοπουλου στο ε class Βυζαντινή Φιλολογία ΦΠΨ 2011-2012
Εξέταση 9 Σεπτ. 2012 Βοήθεια RSS Feed
Ανακοίνωση
Εξέταση 9 Σεπτ. 2012
Δευτέρα, 08 Οκτωβρίου 2012

Κατόπιν σημερινών ερωτημάτων σας, θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι η εξέταση της Τρίτης 9 Σεπτ. 2012 θα πραγματοποιηθεί κανονικά, καθώς δεν υπάρχει εξ όσων γνωρίζω διαφορετική απόφαση της Κοσμητείας.
Ρε παιδια η γυναικα μπερδευτηκε στην ημερομηνια η μου φαινεται?????
my brain has two sides left and right ...right has nothing left and left has nothing right
Άβαταρ μέλους
xatzanna

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φ.Π.Ψ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες